Zapomnětlivost je běžná lidská vlastnost, která má i svou dobrou stránku, kdy zapomínáme na různé životní těžkosti, které by nám jinak postupně „zničily“ další život. Standardně si nepamatujeme automaticky prováděné činnosti (klíče, mobily, peněženky), nejvíce zapomínáme v prvních hodinách po činnosti/zážitku, zatímco citově zabarvené (s velkým významem) vzpomínky si většinou pamatujeme celý život. Dokud porucha paměti nenarušuje schopnost vykonávat zaměstnání a různé aktivity, tak jde o normální stav. Objeví-li se však náhle nebo dosáhne takového rozsahu, že člověka trápí a znemožňuje mu dělat to, co byl zvyklý, nebo že na ni upozorňují blízcí nebo se zhoršuje, bývá příznakem nějakého vážnějšího onemocnění, které je třeba začít co nejdříve řešit. Jedná se např. o následky poranění mozku, záchvatu ischemické choroby spojeného se zúžením krční tepny, zhoršení srdečního, plicního onemocnění či cukrovky, následky užívání určitých léků proti úzkosti, nadměrné konzumace alkoholu, demence, roztržitosti, hysterie (nadměrná reakce na zážitek či situaci, může být příčinou úplného výpadku paměti) nebo následek nádoru na mozku.
Dojmy zanechané v paměti jsou závislé na pozornosti, kterou jim věnujeme. Je tedy třeba dělat věci vědomě a soustředěně. Pokud si chcete uchovat svou paměť dlouho svěží a plně činnou, dodržujte zdravou životosprávu, pohyb, pitný režim a Váš mozek pravidelně trénujte (křížovky, sudoku, cizí jazyk)!
Námi doporučované doplňky stravy mají za úkol zlepšit stav Vašich cév a kapilár, jejich rozšířením a úpravou krevního tlaku pak zlepšit prokrvení mozku, zlikvidovat případné záněty a ukládání mikrobiálních plaků na stěnách cév a chránit neurony před poškození volnými radikály a rovněž zmírnit účinky stresu a ovlivnit vysokou hladinu cholesterolu a triglyceridů v krvi s jejich následky na cévní systém.

Žádná položka