Dutin máme v kostře obličeje hned několik (10). Kromě vedlejších nosních dutin mluvíme o čelních, čelistních, klínových a modiálních dutinách. Zánět dutin je vlastně zánětem sliznice výstelky dutiny, normálně naplněné vzduchem. Tyto záněty jsou velmi nepříjemné, bolestivé, často se opakují a představují i častá chronická zánětlivá ložiska. Jsou původem infekční (virové a následně bakeriální) nebo i alergické a často si je sami zapříčíníme nevhodnými návyky při smrkání, kýchání nebo kašlání, kdy vznikajícím přetlakem pomůžeme zanést infekci do dutin. Méně častý, ale o to úpornější je zánět mykotický (houby a plísně).
K větší pravděpodobnosti vzniku zánětu vedlejších dutin nosních přispívá zhoršená průchodnost nosu (polypy, zvětšená nosní mandle, vybočení nosní přepážky, hormonální změny (těhotenství), sekundární infekce od horních zubů, apod.
Lékaři na ně jdou antibiotiky, punkcemi čelistních dutin a posléze řezáním polypů a nosní mandle nebo sekáním přepážek, já upřednostňuji posílení imunity a důsledné doléčení zánětu našimi produkty. Navíc buďte v teple, klidu a prohřívejte dutiny naším TERMOPOLŠTÁŘKEM.

Žádná položka