Zánět je základním nástrojem vrozené imunity, která představuje nejvýznamnější způsob obrany, ale rovněž také sebepoškozující reakci organismu, přičemž většinou neumíme odlišit, kdy je zánětlivá reakce obranná a kdy poškozující.
Příčinou zánětu bývá poškození tkáně (mechanické/chemické), kdy zánět likviduje poškozené buňky a jedná se tedy o zánět "opravný" nebo jsou příčinou zánětu patogeny a zánět představuje obrannou reakci.
Problém nastává, pokud zánětlivý proces z nějakého důvodu není ukončen a stává se chronickým. Chronický zánět, narozdíl od akutního probíhá pomalu a plíživě a je velmi chudý na příznaky. Dlouhodobý zánět může vést k ucpávání tepen uvolněnými shluky cholesterolu a následně k infarktu, k poškození nervových buněk, k Alzheimerově chorobě, k rakovinnému bujení i k řadě dalších závažných onemocnění.
Zánět ledvin je většinou bakteriálního původu, přičemž infekce nejčastěji do ledviny vystoupá z močových cest, výjimečně se do ledvin dostane krví. Chronický zánět ledvin vede k ledvinové nedostatečnosti a může vyvrcholit selháním ledvin a dialýzou.
Rizikovým faktorem jsou močové kameny, nádorová onemocnění, oslabení imunity, dlouhodobé zavedení cévky a infekce dolních močových cest. Příznakem chronického zánětu ledvin je časté nucení a močení, řezání nebo pálení při močení, zakalená moč s možným obsahem hnisu a/nebo krve, tlak v podbříšku a při vážném postižení horečka, zimnice, únava.
Dobrou prevencí je dodržovat správný pitný režim, u žen důkladná intimní hygiena, neprochladit se od nohou a zad, udržovat si dobrou imunitu a omezit příjem cukrů a omega 6 roslinných olejů (sójový, kukuřučný i slunečnicový).
Léčba probíhá antibiotiky a pro definitivní odstranění chronického zánětu a zvýšené citlivosti vedoucí k recidivě většinou nezbytné dlouhodobé užívání našich přípravků a terapie teplem s naším TERMOPOLŠTÁŘKEM.

Žádná položka