Onemocnění jater bývá spíše bezpříznakové a projeví se až při jejich rozsáhlém poškození. Příčin je opravdu velmi mnoho. Od důsledků špatného životního stylu (málo pohybu, mnoho alkoholu, tuků a cukrů), následky onemocnění (cukrovka), chybné nastavení metabolismu, až po následky infekčních onemocnění a parazitů v organismu.

Již z výše uvedeného popisu jsou zřejmá doporučení - pohyb, žádný alkohol, kouření, omezit maso, minimum tuků a cukrů, důkladně prověřujte vedlejší účinky užívaných léků a poraďte se s lékařem. Např. i takový obyčejný paralen dokáže s játry pořádně zacvičit!

Játra prý plní skoro 500 funkcí, z toho je asi 20 životně důležitých. V dnešní "umělé" době proto doporučuji navyknout si zařadit do života některou z bezpečných očistných jaterních kůr.  Po důkladném pročištění opakovanými detoxikačními kůrami, což Vám zabere cca 1 rok (běžně 6 kůr po 2 měsících) již postačuje 1x ročně v dubnu preventivně játra pročistit. Pokud však již máte játra nemocná, postupujte velmi opatrně a poraďte se s lékařem.

Žádná položka