Příčiny: dlouhodobý strach (všechny formy = např. stres, úzkost), nenávist (i sebenenávist) a všechny nezpracované city i ve skryté/podvědomé formě.
Výskyt: o pomoc nikdy nevolá tělo (sóma) samo. Jedná se o stav, kdy se dlouhodobě nevyslyšená volání duše (psyché) již projeví i na těle, které se při volání o pomoc k duši přidá. V odborných kruzích se připisuje příčina až 70 % tělesných potíží oslabené nebo neharmonické psychice.
Potíže: prakticky všechny, na jaké si vzpomenete
Kdy má potíž psychosomatické příčiny: pokud lékařská vyšetření nezjistí žádnou somatickou (tělesnou) příčinu daných potíží nebo léčba diagnostikovaných příčin dlouhodobě nepomáhá.
Příklady možných souvislostí: kožní problémy=sebenenávist | alergie, astma=pocit nebezpečí+přehnaná péče | alzheimer=pocit nespravedlnosti | bolesti=pocit viny | cukrovka=smutek+zatvrzelost | hemoroidy=nezpracovaná minulost | horečky, vředy=zloba+nenávist | cholesterol=neuvolnění radosti | klouby=strnulost | krevní tlak, gynekologie=citové problémy, ….
Řešení: snížit nároky na sebe i okolí, odpustit, mít se rád, být pokorný, dělat to, co chci já a nejen ti druzí, vyvážit fyzické/mentální zatížení, odblokovat psychiku meditací, pohybem a našimi přípravky. Psychotoxiny postupně „otrávily“ nejen duši, ale také tělo, a proto je základem detoxikace organismu (k tomu nezbytný zvýšený přísun pramenité vody!)
Prevence: duševní hygiena, tj. vyvážené zatíženi psychiky, přiměřené včasné řešení problémů, vhodná forma odpočinku spojená s tělesnou aktivitou - každodenní min. 45 minutové meditativní procházky (sami nebo mlčky), ideálně místo televizních zpráv. Buďme si vědomi, že bylinky působí na jemnějších úrovních, než chemické léky. Jejich účinek je proto pomalejší, ale trvalejší a komplexnější. Pro vyvážený účinek jsou vhodnější směsi. Základní antistresové byliny jsou mučenka, meduňka (zklidnění), kozlík (spánek) a hloh (srdeční neuróza). K tomu doplnit minerály, vitamíny a enzymy, jelikož je psychika jejich hlavním spotřebičem (Fyrosan Z, Pitná rašelina).
Doporučení při dominantním projevu
Stres, žaludeční potíže, strach:
bylina Mučenka, bylina Meduňka, čaj Přehnaná starost o zdraví, čaj Stres, Neurastenie, Nervy, extrakt Hertroson+extrakt Mawoson, Pitná rašelina

Obavy z pracovních povinností, fyzická a psychická únava, poruchy spánku: Fyrosan Kotvičník-Maca, Fyrosan Šišák bajkalský, čaj Dobrá nálada, Rašelinová koupel RELAX, tinktura Šišák, Pitná rašelina
Nevyřešené emoce, vztahy, smutek, deprese: tinktura Dobromysl, bylina Třezalka, čaj Nadledvinky, Rašelinová koupel RELAX, Fyrosan Hořčík, Pitná rašelina

Žádná položka