Délka menstruačních cyklů se u žen liší v rozmezí 21 až 35 dnů. Ke změnám délky cyklu dochází i v průběhu života, a to v naprosté většině případů v části cyklu před ovulací. Mezi ovulací a začátkem dalšího cyklu pak má většina žen „pevných“ 12 až 16 dnů. Nejhůře ženy prožívají první 3 až 7 dnů cyklu, protože hormonální změny „nutí dělohu“ zbavit se výstelky po předchozím cyklu. Prvním dnem cyklu tak označujeme první den krvácení. Ztráta krve za menstruaci se za normální považuje v rozmezí 20 až 75 ml.
Poruchy menstruace:
Křečovité bolesti, slabé krvácení (špinění) v důsledku zvýšené, ale víceméně setrvalé, nedostatečné hladině estrogenu pro řádné obnovení děložní sliznice, nedostatečnost žlutého tělíska, které produkuje nedostatek hormonu progesteron, nutného k udržení kvalitní děložní sliznice. Projeví se předmenstruačním „špiněním“ a zkrácením 2. fáze menstruačního cyklu. Pokud se tento stav opakuje, zapříčiňuje „chronicita“ neplodnost a ranné potraty, anovulační cykly se slabým nebo žádným krvácením, velkými výkyvy v délce cyklu a neplodností, nespuštění menstruačních cyklů při dospívání, nadměrné krvácení s rozvojem myomů nebo endometriózy, dysfunkční krvácení „na okrajích“ reprodukčního období ženy, PMS v druhé fázi menstruačního cyklu (emoční labilita, úzkost, únavnost, poruchy spánku, bolest hlavy, akné,..).
Příčiny poruch:
Děložní myomy a srůsty (po zánětu, interupci, potratu), endometrióza , klimakterium (přechod) – ne dříve, jak v 45 letech, polycystický vaječník (hormonální nerovnováha), nádory vaječníků s různou hormonální aktivitou, porucha funkce hypofýzy (většinou parazit, autoimunita nebo nádor), porucha funkce štítné žlázy, cukrovka, psychické poruchy, kvasinky (nejčastěji candida albicans), nedostatek tukové tkáně (anorektičky).
Způsob léčby a výběr prostředků závisí na příčině poruchy a věku ženy. Oficiální medicína si u anatomických anomálií oblíbila chirurgické zákroky, u ostatních pak nejčastěji hormonální substituční léčbu. My Vám nabízíme řadu doplňků stravy, podle konkrétní poruchy a příčiny. Jako základ doporučuji dlouhodobé užívání PITNÉ RAŠELINY, v kombinaci s dalšími přípravky, zejména našich speciálních čajových směsí a homeopatických tinktur.

Žádná položka