Přírodní produkty dosud patří společně s laserovou terapií a vlasovou transplantací k nejlepším metodám proti plešatění. Dokáží zastavit padání vlasů, stimulují růst vlasů, zkvalitňují výživu oslabených vlasových folikul (z nich vlasy vyrůstají) a blokují enzym 5-alfa reduktáza, který zapříčiňuje přeměnu mužského hormonu testosteronu na dihydrotestosteron, jehož hladina koncentrace je přímo úměrná padání vlasů a intenzitě blokování růstu nových vlasů.
Ztráta 70 až 90 vlasů denně je normální a přirozená výměna vlasů, neboť každý vlasový kořínek je schopen zajistit růst přibližně 15 nových vlasů a teprve poté odumře.
Dočasné nadměrné padání vlasů je zapříčiněno stresem, hormonální nerovnováhou, nedostatkem vitamínů a nízkým prokrvením vlasové pokožky (výživa vlasových folikul). Pokud tyto podmínky přetrvávají příliš dlouho, stává se následek nevratným.
Užívejte zinek společně s vitamínem A, odvar z byliny Lopuch zajistí nezbytné předpoklady pro tvorbu enzymů, likvidaci případných plísní na vlasové pokožce, výživu a růst nových vlasů. Legendární jsou odvary z kopřivy a břízy, a to užívaný vnitřně, ale i jako vlasová voda.
První výsledky jsou zřetelné po několika týdnech užívání. Vzhledem k tendenci organismu je nezbytné užívat přípravky dlouhodobě.
Žádná položka