Vzhledem k tomu, že jsou lupy šupinkami pokožky a pokožka se neustále obměňuje, vyžaduje potlačení lupů vždy odstranění skutečné příčiny. Banální možnou příčinou je nošení nevhodné pokrývky hlavy, používání nevhodných vlasových prostředků, nesprávné hygienické návyky, zavšivení, jiní parazité, apod. Velmi často je příčinou přemnožení kvasinek na pokožce hlavy (v důsledku poruchy mazových žláz). Ty pak zapříčiňují rychlé olupování šupinek kůže (lupy). Ještě urputnější příčinou jsou různé ekzémy, lupénka, plísňová onemocnění pokožky hlavy a vlasů, za lupy se může "schovávat" i alergie, řada dermatóz nebo reakce organismu na toxiny. Musíme uvažovat i o jiných příčinách lupů (astma, poruchy imunity, hormonální poruchy, neurologické poruchy, stres, nedostatek vitamínů řady B, nevhodné stravovací návyky, nadměrná konzumace cukru, nízké prokrvení pokožky hlavy, nadměrná produkce mužských pohlavních hormonů).
A co s tím?
Nejdříve se důkladně zamyslete, zda se nejedná o některou "banální příčinu" a zda něčím nepřispíváte k nadměrnému vysušování pokožky. Pozor na promašťování vlasů a pokožky hlavy nevhodnými přípravky a oleji! Snižte frekvenci mytí hlavy a fenování vlasů.
Z našich prostředků doporučujeme tinkturu LICHOŘEŘIŠNICE, u které je prokázaný účinek proti padání vlasů a lupům. Jednak zlikviduje většinu "potvůrek", které by se na lupech mohli podílet produkcí toxinů a jednak celkově stimuluje imunitu. Při této potíži tinkturu užívejte jak vnitřně, tak ji  pravidelně nakapejte a vmasirujte do pokožky hlavy. Mnohdy jen toto stačí, aby lupy rychle "zmizely". Stejně si počínejte i s tinkturou VRBOVKA. Ta zase zatočí s plísněmi, některými mikroorganismy a parazity. Při těchto příčinách lupénky musíte být trpělivější a VRBOVKU užívat a vmasírovávat do pokožky hlavy delší dobu.

Rychlé info
LICHOŘEŘIŠNICE (D4)LICHOŘEŘIŠNICE (D4)

LICHOŘEŘIŠNICE (D4)

Lichořeřišnice je hojně užívaná. Tradičně se užívá na močové a dýchací cesty.
Počet hvězdiček je 5 z 5
Skladem
68 Kč