Fantomové bolesti jsou pro současnou medicínu stále záhadou a jelikož dosud nebyl zjištěn mechanismus vzniku fantomové bolesti, nebylo možné určit ani úspěšný léčebný postup a tak úspěšnost současné medicíny nepřekračuje efektivitu placeba (tj. 30 %).
Definice fantomové bolesti (MUDr. Jan Lejčko - Fantomová bolest) říká: "Jedná se o bolest vztaženou k chirurgicky nebo traumaticky odstraněné části lidského těla, zpravidla již v jeho integritě neexistující. Nejčastěji se týká amputované končetiny, zejména dolní, ale i po odstranění jiných tělesných partií jako např. po ablaci prsu, amputaci jazyka, nosu, penisu, atd.". Syndrom fantomové končetiny se téměř 100%tně objevuje po každé amputaci končetiny, ve formě nesnesitelné bolesti však u méně než 10 % nemocných. U fantomových bolestí po chirurgickém odstranění končetin dochází postupně ke "zkracování" bolestivé fantomové končetiny a konečně až k "nasednutí bolesti na pahýl". Fantomové pocity jsou velmi běžnou "halucinací"  i u lepry, ale já se v ordinaci setávám s tímto fenoménem čím dál častěji u infekcí herpes zoster a obecně u celé rodiny herpetických virů. Projevuje se vystřelujícími bodavými bolestmi v nervových zakončeních v hlubokých vrstvách pokožky, ale i "divným" svíravým pocitem a plošnou obtěžující bolestí pokožky, "bolestí vlasů" u plešatých, apod.
Záludností fantomových bolestí je "náhodné" zpoždění jejich nástupu oproti chirurgickému zákroku nebo přeléčení infekce o měsíce, ale i celé roky.
Farmakologická léčba fantomových bolestí zahrnuje užívání antidepresiv, antikonvulziv (u vystřelujících bolestí), analgetik a lokálních anestetik, bezlékové terapie využívají elektrické stimulace, ultrazvuku, terapii teplem a chladem, akupunkturu, hypnózu a biofeedback.
Nám se osvědčila kombinace namazání pahýlu, reflexní zóny nebo bolestivé plochy u nechirurgických fantomů UNI mastí a po vsáknutí masti aplikace terapie teplem nebo chladem naším TERMOPOLŠTÁŘKEM.

Rychlé info
TERMOPOLŠTÁŘEK - MEDIUMTERMOPOLŠTÁŘEK - MEDIUM

TERMOPOLŠTÁŘEK - MEDIUM

Zdravotní pomůcka určená k terapii teplem nebo chladem. Hodí se na Vaši bolavou šíji, hrudník nebo podbříšek. Nešpiní, je trvanlivý a dobře se s ním manipuluje.
Počet hvězdiček je 5 z 5
Skladem
730 Kč