Příčina tohoto onemocnění zůstává neobjasněna. Podezírá se vliv traumatu, alergické reakce, autoimunitního onemocnění, hormonální poruchy, poruchy krevního oběhu, lymfatického okruhu, infekce, dědičnosti, parazitálně podmíněná autoimunitní reakce, a to jednotlivě nebo v kombinaci. Příznaky náhlého propuknutí se podobají příznakům při zánětu slepého střeva, při plíživém vývoji choroby jsou dlouhotrvající průjmy, nevolnost, zvracení, bolest v pravém podbříšku, nadýmání a hubnutí. Doprovázet to může zvýšená teplota.
Asi polovinu pacientů čeká přes léčbu na speciálním pracovišti do 10 let operace a čtvrtina pacientů i přes operaci není vyléčena.
Kromě diety (omezení příjmu cukru, tuků, nekořeněná, nenadýmavá, větší podíl bílkovin a hlavně tzv. "bezezbytková") je lékařem předepsána léčba (kortikosteroidy, imunosupresiva), která není bez vedlejších účinků.
Základem našeho doporučení jsou účinky západoafrické rostliny guiera a rašeliny. I u nás se jedná se o běh na dlouhou trať, na to nezapomínejte!

Žádná položka